Na pierwszym planie w centrum kobieta, za nią w gabinecie przy stole po prawej siedzą dwie kobiety, po lewej dwóch mężczyzn (z czego jeden na wózku). Zdjęcie typu selfie wykonane podczas zebrania.

List Prezeski Zarządu

Szanowni Państwo,

z przyjemnością zapraszam Państwa do lektury trzeciego Raportu Oddziaływania Społecznego Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ. Przedstawiamy w nim informacje dotyczące lat 2018 – 2019.

Od ponad 16 lat działamy dla ludzi, którym niepełnosprawność utrudnia bądź uniemożliwia niezależne życie. Z roku na rok robimy coraz więcej, aby tworzyć świat, w którym osoby z niepełnosprawnością nie czują się ciężarem, pracują, decydują o sobie, realizują swoje pasje i są szczęśliwe.

Świat bez barier tworzymy w oparciu o idee, które przekazał nam śp. Piotr Janaszek, mój Ojciec i patron Fundacji PODAJ DALEJ. W 21. rocznicę Jego tragicznej śmierci odbyła się w Koninie premiera filmu „Doktor Piotr”. To portret lekarza, który miał powołanie, wizję i upór, aby swoją misję i marzenia przekuwać w rzeczywistość. O filmie i o premierze przeczytają Państwo TUTAJ. Dzielimy się też z Państwem naszym wielkim marzeniem i piszemy o Osadzie Janaszkowo – ośrodku, który tworzymy dla osób z niepełnosprawnością w Wąsoszach koło Konina.

Zrównoważony rozwój oznacza dla nas indywidualne podejście do każdego człowieka. Szukamy w nim potencjału i możliwości, a nie ograniczeń. Wspieramy kompleksowo, aby jak najszybciej rozpoczął niezależnie życie. Włączamy osoby z niepełnosprawnością do tworzenia i realizacji projektów i wspólnie kreujemy nowe rozwiązania. Czasem mamy zwariowane pomysły i podejmujemy działania, które wydają się niemożliwe… I tak na przykład uczymy latać na paralotni i szybowcu osoby, które poruszają się na wózku. Mimo wielu fizycznych ograniczeń odrywają się od ziemi, by poszybować w niebo i uwierzyć, że wszystko jest możliwe! Bo przecież, jak mawiał Walt Disney “If you can dream, you can do it!”.

Osoby z niepełnosprawnością stanowią największą na świecie mniejszość. Niestety nadal w dużym stopniu są marginalizowane. Dlatego w Fundacji dajemy im konkretne umiejętności, rozbudzamy motywację i wiarę we własne siły. Dzięki temu mogą w pełni korzystać z życia i każdego dnia sięgać po więcej. Niepełnosprawność nie jest dla nich przeszkodą w realizacji marzeń.

Nasza działalność jest możliwa dzięki Darczyńcom – osobom indywidualnym, firmom i instytucjom, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób z niepełnosprawnością i ich rodzin i wspierają Podopiecznych Fundacji PODAJ DALEJ. Ten Raport to również forma podziękowania dla Państwa.

W tym miejscu pięknie dziękuję również moim współpracownikom i wolontariuszom Fundacji, którzy wkładają całe serce w trudną i wymagającą pracę. Dziękuję zaprzyjaźnionym fotografom i przedstawicielom mediów, którzy towarzyszą naszym Podopiecznym uwieczniając ich wysiłki i osiągnięcia!

Poprzedni Raport Fundacji, który wydaliśmy w formie elektronicznej był odpowiedzią na oczekiwania naszych interesariuszy i spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Zostaliśmy więc przy tej formie. Mam nadzieję, że zawartość będzie równie interesująca.

Promując Raport chcieliśmy zwrócić uwagę na to, że wzrost i rozwój są możliwe tylko wtedy, gdy zapewnimy odpowiednie wsparcie i warunki. I dlatego właśnie spakowaliśmy nasiona łąki do woreczków, które uszyliśmy w Fundacji podczas zajęć z Podopiecznymi. Zachęcamy, żeby je wysiać i pielęgnować zgodnie z instrukcją i czekać aż na wiosnę wyrosną, pięknie zakwitną i przypomną o nas ❤

Fundacja PODAJ DALEJ rozwija się dzięki Darczyńcom, a nasi Podopieczni wzrastają i usamodzielniają się otrzymując wsparcie w Fundacji. W ten sposób wypełniamy ideę PODAJ DALEJ!

Życzę dobrej lektury i dziękuję, że są Państwo z nami,


Zuzanna Janaszek – Maciaszek
Prezes Fundacji PODAJ DALEJ

PS Jeżeli chcą Państwo sprawdzić, jak działa idea PODAJ DALEJ i wysiać swoją łąkę, proszę o e-mail na adres: kontakt@podajdalej.org.pl 

Konin, lipiec 2020 r.

<< poprzedni  –  następny >>